Bitcoin Haberleri

Bitcoin Haberleri

Türkiye’den ve dünyadan en güncel Bitcoin haberleri, en son BTC haberleri KriptoTekno Bitcoin haberleri  sayfasında…

Bitcoin haberleri son dakika ve Bitcoin güncel haber için bu sayfayı takip edebilirsiniz. Peki bu Bitcoin denilen şey nedir? 2008 yılında (31 Ekim 2008) Satoshi Nakamoto takma isimli bir kişi ya da grubun “Bitcoin: Eşten Eşe Elektronik Nakit Sistemi” isimli bir whitepaper (teknik doküman) yayımlamasıyla ortaya çıkan en büyük kripto para birimi Bitcoin haberleri, tümüyle merkeziyetsiz, temelleri Blockchain üzerine kurulu, itibari para birimlerinden (fiat para) son derece farklı çalışan bir dijital para birimidir.

KriptoTekno Bitcoin haber sayfasında son dakika Bitcoin Haberleri ve  En güncel Bitcoin haberleri listelenmektedir.

Şifreleme (kriptografi) ile güvence altına alınmasından dolayı Bitcoin bir “kripto para birimi” olarak anılmakta olup, kısaltması BTC, sembolü: ₿’dir. Bitcoin, üçüncü taraf ödeme sistemleri ve bankalar gibi aracı kurumlara güvenme zorunluluğunu ortadan kaldırmaktadır. Günümüz finans sisteminde finansal aracı kurumların güven sağlama rolü Bitcoin’in iki tarafın birbiriyle doğrudan bağlantı kurmasını sağlamasıyla zorunluk olmaktan çıkmıştır. Virgülden sonra 100-milyonuncu basamağa kadar birimlere ayrılabilen Bitcoin’in bu en küçük birimine “Satoshi” adı vermiştir. 1 Satoshi 0.00000001 Bitcoin (BTC) değerinde veya 1 Bitcoin (BTC) = 100.000.000 Satoshi değerindedir.

Bitcoin eşler arası teknolojiyi kullanarak merkez otorite veya banka olmadan çalışır. İşlemlerin yönetimi ve bitcoinlerin dağıtımı toplu olarak ağ tarafından idare edilir. Bitcoin açık kaynaklıdır; tasarımı halka açıktır, kimse Bitcoin’e sahip değildir ve onu kontrol edemez, herkes katılabilir. Bitcoin kendine has birçok özelliği sayesinde diğer ödeme yollarıyla yapılamayacak çok farklı ödemelerin üstesinden gelebilir.

Bitcoin’i keşfetmek üzereyseniz bilmeniz gereken birkaç şey var. Bitcoin normal bankalardan farklı bir şekilde para transfer etmenizi sağlar. Dolayısıyla Bitcoin’i ciddi bir işlem için kullanmadan biraz bilgilenmelisiniz. Bitcoin normal cüzdanınız kadar, hatta bazı durumlarda daha da ciddi bir şekilde kullanılmalıdır!