Bitcoin’in 30 Bin Dolar Üstündeki Fiyat Artışının Beş Nedeni


0

Bitcoin bugün yeni bir ATH olarak işaretlendi, sadece 2020, COVID-19’un piyasaları çökertmesine karşın kripto para birimi için genel olarak harikaydı. Bitcoin niçin bu kadar yükseliş gösteriyor?

Yine başka bir aşamada, Bitcoin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 35.000 $ ‘dan yeni bir üstün derece elde etti. Bu birkaç hafta ilkin şaşırtıcı görünse de, bu aşamada bir çok buna alıştı. Kripto para birimi her gün art arda en yüksek değerleri gösteriyor ve herhangi bir yavaşlama emaresi göstermiyor.

Artış, Bitcoin görünürde bir sınır olmadan yükselirken 2017’ye geri dönüşler getirebilir, sadece ertesi yıl ortalama% 70 düşebilir. Ve 2020 Aralık ayı süper yükselişinin peşinden yeni bir yılda olduğumuzu düşünürsek, tüccarların gerilmiş olması normaldir.

Ancak, bu ralli haklı ve 2017’deki patlama ile farklılaşıyor. Burada mevcut ralli için 5 ihtimaller içinde sebebi özetlemek gerekirse değerlendiriyoruz.

Büyük Oyuncular Katılıyor

COVID-19 salgını esnasında piyasa çöküşünün yarattığı korkunun peşinden, kurumsal yatırımcıların ani iştirakı Bitcoin’e daha ilkin asla olmadığı kadar süratli bir güvenilirlik sağlamış oldu. Artık mafya tarafınca kullanılan büyülü web parası ya da acayip bir nakit alternatifi değildi.

Square, Paypal, MicroStrategy , GrayScale, SkyBridge… Her hafta yeni bir kurum Bitcoin’e büyük bir yatırım yaptığını deklare etti. Ve bu sefer, birçok şahıs BTC’yi fiilen onunla çalışmak yerine durdurma niyetini deklare etti.

Bu kurum selinin, tecim için mevcut olan toplam Bitcoin miktarını azaltması kaçınılmazdır, bu da öyleki bir arz sıkıntısına niçin olur ki, neredeyse parabolik fiyat artışı, piyasalar bir miktar denge bulana kadar haklı göstermekten daha fazlası olacaktır.

Bu, piyasaya yeni basılmış bitcoin arzını yarı yarıya azaltan son olarak Bitcoin yarılanmasıyla daha da güçlendi .

Bitcoin Döngüsel Hareketler

Bitcoin, yaratılışından bu yana, neredeyse tam bir döngüsel gelişme, düşüş, istikrar ve yeni zirveler davranışına haiz olmuştur. Değişiklikler, birkaç ay içinde% 90’lık düşüşlerle ve aynı vakit diliminde birkaç kat artarak son aşama değişken.

Bitcoin son döngüsünü yükseliş 2017, düşüş 2018, istikrarlı 2019 ve yükseliş 2020 ile yaşadı – hala bir koronavirüs ile.

Döngü , Bitcoin’in enflasyon oranını her 4 yılda bir yarı yarıya düşüren bir özelliği olan yarılanma etkisiyle işaretlenmiş şeklinde görünüyor . Bitcoin kullanmaya yönelik istikrarlı bir ilgi bulunduğunu (yada daha iyisi, kurumsal yatırımcıların ortak alım yapmış olduğu için artan bir ilgi bulunduğunu) ve 2020’nin yarıya indirilmesinin arzı azalttığını düşünürsek, ilk noktada bahsedilen kıtlık tesiri daha da geçerli hale gelir.

Doların Zayıflaması

COVID krizi, borsa tarihindeki en fena çöküşlerden birine niçin oldu ve bunu kripto piyasaları izledi. Bu problemi çözmek için Federal Rezerv büyülü bir çözüm buldu: Ekonomiyi kurtarmak için çok büyük bir oranda para basmaya başladılar .

Pek fazlaca şahıs Bitcoin’i “Sihirli İnternet Parası” olduğundan eleştirdiyse, hükümetin doları “Sihirli Fiziksel Para” olarak görmesi gerçeğine gözlerimizi kapatmak ikiyüzlü olabilir.

Bitcoin mevcut, sadece dolaşımda fazlaca oranda dolar var Kısacası, daha azca ve daha azca. 1. noktaya geri dönelim ve bir denge bulalım: sadece aynı oranda BTC için daha çok para ödeyerek dengeyi elde edebilirsiniz.

Bitcoin Popülerlik Kazanıyor

Büyük kurumlar, bitcoinlerini satın almak için perakende odaklı mekanlara gitmezler ve hareketlerini yalnızca SEC (yada CEO’ları) açıkladığında öğreniriz. Bu nedenle OTC işlemleri, fazlaca fazla para hareket etmelerine karşın spot piyasaları direkt etkilemez.

Bununla beraber, Bitcoin pazarı küreseldir ve yeni bireylerin kripto ayetine ilgisi her geçen gün artıyor. Mühim nedenlerden biri, PayPal’ın kripto para birimleriyle işlemlere izin verme sonucu olabilir ve halkın Bitcoin’e olan ilgisinin ne kadarını ölçmenin bir yolu, Google Trendler’de terim için meydana getirilen arama sayısıdır .

ETF ile İlgili Beklentiler.

Bu nokta kısa vadede abartılı bir tesir yaratabilirken, kurumsal çıkar ve Amerika Birleşik Devletleri’nin yeni bir yönetimin eşiğinde olduğu göz önüne alındığında, onunla bir kartopu tesiri görmek mümkün.

Bir ETF, insanların Bitcoin’e haiz olmadan tecim yapmasına izin verir. Birbir çok, bir ETF’nin kitlesel kabul yolundaki kurumsal yatırımlar için muhteşem bir eşleşme olacağına inanıyor.

VanEck kısa süre ilkin Bitcoin ETF başvurusunu tekrardan yayınladı . SEC şimdiye kadar talepleri hep reddetmişti.

Ama şimdi SEC’in eski başkanı Jay Clayton çekilme etti ve halefi daha yenilikçi bir gösterime haiz, kim bilir başvurmak için muhteşem bir vakit.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kötü Haber Kötü Haber
0
Kötü Haber
Pişmanım Pişmanım
0
Pişmanım
Şaşkınım Şaşkınım
0
Şaşkınım
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Üzgünüm Üzgünüm
0
Üzgünüm
Mutluyum Mutluyum
0
Mutluyum
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
İyi Haber İyi Haber
0
İyi Haber
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Boğa Sezonu Boğa Sezonu
0
Boğa Sezonu
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
İlginç İlginç
0
İlginç
Ayı Sezonu Ayı Sezonu
0
Ayı Sezonu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir