Hashed, Üç Ayda 120 Milyon Dolar Topladı !


0
1 Paylaşım

Hashed , Üç ayda 120 milyon dolar toplanan  blok zinciri sektöründeki yatırımları hızlandırmayı amaçlayan bir girişim fonu başlattı.

Hashed Venture Fund I’i kaydettikten üç ay sonra, blockchain odaklı yatırım grubu Hashed şimdiden 120 milyon dolar topladı. Organizasyon fonları blok zinciri alanına ve protokol ekonomisine odaklanan diğer fintech şirketlerine yatırım yapmak için kullanmayı planlıyor.

Hashed, Üç Ayda 120 Milyon Dolar Topladı

Kuzey Kore’nin Seul şehrinde bulunan Hashed’in misyonu, blockchain teknolojisinin kitlesel olarak benimsenmesini geliştirmek ve aynı zamanda bu alandaki şirketlere araştırma ve danışmanlık hizmetleri sağlamaktır.

KriptoTekno ile paylaşılan bir basın açıklamasında Hashed, en son dönüm noktasını açıkladı. Yatırım grubu, Hashed Ventures kolunu Eylül 2020’de tescil ettirdi ve o zamandan beri 120 milyon dolar topladı.

Hashed’i “Güney Kore’deki blockchain endüstrisinin öncüsü” olarak tanımlayan duyuru, kuruluşun fonları yeni ufuklar açan blockchain projelerine yatırım yapmak gibi önceki girişimleri ikiye katlamak için kullanacağını okuyor.

Bununla birlikte, yatırım grubu ayrıca, Hashed Venture Fund I aracılığıyla portföyünü “protokol ekonomisini teşvik edebilen teknoloji girişimlerine” genişletmeyi planlıyor. “Protokol ekonomisi” terimi, katılımcıları ödüllendirebilecek bağımsız ve fikir birliğine dayalı protokollerle desteklenen açık bir ekonomiyi ifade ediyor doğrudan çeşitli kripto para birimleri aracılığıyla.

Hashed, endüstri devlerinin karşılaştığı sorunları hedefleyerek ve yenilikçi çözümlere yatırım yaparak protokol ekonomi pazarlarının potansiyel büyümesini yakalamayı hedefliyor.

“Protokol ekonomisi çağını başlatarak, Kore yerel başlangıç ​​sahnesi, yeni bir paradigma için hem hükümet hem de kurumsal destek çeken olgunlaşma pazarının yanı sıra blok zincir endüstrisinin yeniden dirilişine tanık olacak.” – Hashed CEO’su Simon Kim yorumladı.

Hashed’in KM Kookmin Bank ile Ortaklığı

Olarak, KB Kookmin Bankblockchain odaklı yatırım fonu son zamanlarda Güney Kore’nin en büyük bankası ile ortaklık bildirildi . Sonuç olarak, 2001 yılında kurulan bankacılık organizasyonu, müşterilerine kripto para saklama hizmetleri sunmaya başladı.

İki kuruluş, son birkaç yılda dijital varlıkların Asya ülkesinde popülerliğini artırdığını belirtti. Sektör için bir sonraki büyük adım olarak “finans alanının dijitalleşmesi” ni vurguladılar ve eğrinin önünde olmak istediklerini ileri sürdüler.

Güney Kore, bir süredir kripto para birimleri ile ilgili net vergilendirme mevzuatı uygulamakla mücadele etti. Son zamanlarda, dijital varlık borsaları gerekli belgeleri hazırlamak için daha fazla zamana ihtiyaç duyduklarından şikayet ettiği için ülke önerilen gelir vergisini Ocak 2022’ye erteledi .


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kötü Haber Kötü Haber
0
Kötü Haber
Pişmanım Pişmanım
0
Pişmanım
Şaşkınım Şaşkınım
0
Şaşkınım
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Üzgünüm Üzgünüm
0
Üzgünüm
Mutluyum Mutluyum
0
Mutluyum
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
İyi Haber İyi Haber
0
İyi Haber
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Boğa Sezonu Boğa Sezonu
0
Boğa Sezonu
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
İlginç İlginç
0
İlginç
Ayı Sezonu Ayı Sezonu
0
Ayı Sezonu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz