Kripto Paralar Hakkında Siyasetçilerin Yorumları


0
2 Paylaşım

Kripto Para lar Bundan 5 yıl Öncesine kadar  türkiye gündeminde oldukca fazla değildi!

Kripto Para 2017 senesinde bitcoin zamanı zirvesine ulaştıktan ve sert bir  düşüş yaşadıktan sonrasında kripto paralar balon, bitcoin balon  şeklinde bir oldukca söylenti geçti.

Aradan geçen 4 yılda oldukca şey değişti bitcoin yeni zamanı zirvelerini yaşadı.14 Nisan günü Tüm zamanların en yüksek zirvesi olan $64.804,72 terfi etti.Geçen süre diliminde siyasetcilerin agzından kripto paralar ile bir söylem duymasakta 2021 yılı bunu tamamen değiştirdi.Siyasetçiler kripto paraları konuşmaya başladı.

Peki siyasetçiler son zamanlarda bu mevzu hakkında neler söylemiş hadi hep birlikte bakalım…

Cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ,kısa sürede bir düzeltim paketi açıklamış ve bu konuşmasında kripto paralar için alt yapı oluşturmak için adım attıklarını söylemişti.

Yapılacak bu çalışmada Hukuki ve Teknolojik altyapı oluşturulacağı dile getirilmişti.Türkiyede kripto paraların cumhurbaşkanı tarafınca konuşulması derhal akıllara verginin ne süre geleceği sorusu oldu.

Aradan geçen kısa süre içinde gece yarısı gelen bir haberle türkiye gündemine düşen merkez bankası kripto varlıkların kullanılmasına yasak getirdi .başlıklı yazımızda sizlerle paylaşmıştık.

   Kripto Para yönetmeliğine ilk tepki Kemal kılıçdaroğlundan geldi

Kemal kılıçdaroğlu toplumsal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada bu sonucu ”gece yarısı zorbalığı” olarak nitelendirdi.

 Kurtulamadılar bu zihniyetten. İlla geceyarıları bir akılsızlık yapacaklar. Bu şekilde kararlar verilmeden ilkin tüm paydaşlarla konuşulur. Kripto kararını kime danıştın ey iktidar? Bu mevzunun tüm paydaşları ile oturup, istişarelerde bulunacağım” dedi.

 

Mansur Yavaş Gençleri Kripto Paralar Hakkında Uyardı !

Sosyal Medyayı her yönüyle Kullanan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş,Twitter yapmış olduğu bir açıklamada şu sözleri sarf etti..

Belediyemizin kripto para birimi olup olmadığı yönünde sorular alıyorum. Dijital dünyadaki yeniliklerin sıkı bir takip edeni olsak da biz yalnız Ankara’mızın yatırımlarına odaklıyız. Kripto dünyası bu aralar karışık, sabırlı ve dikkatli olmak lazım gençler.

Attığı bu twet binlerce beğeni almasını sağlamış oldu.

 

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan Kripto Para Hakkında Yatırım Tavsiyesi vermedi!

ShiftDelete Ceo su Hakkı Alkan Deva partisi genel merkezine davetli olarak gitti.Yaptığı Röportaj da Ali Babacan’a Kripto Para ile ilgileniyormusunuz ? Şeklindeki soruya şu şekilde cevap verdi

Kripto paralar benim ekonomiden görevli başbakan yardımcısı olduğun dönemde yoğun kullanılmaya başlandı dünyada. Tabi ikimiz de yakından takip ettik. Bir blockchain kısmı var daha oldukca şifreleme ile ilgili. Blockchain yalnız kripto paralarda değil pek oldukca alanda kullanılıyor. Mühim ve önü açık bir teknoloji. Ama devletler de oldukca dağıtık şeylerden huzursuz olur. Anlamazlar, anlamadıkları şeyi regüle etmeye çalışırlar.

Kripto Paralar hakkında ALi babacan yatırım tavsiyesinden kaçındı ,devlet terbiyesi nuna müsade etmez fakat ne alacaksanız araştırın ne işe yaradığını bilin dedi..Bu keyifli sohbeti buradan seyredebilirsiniz..

KriptoTekno.com – Kripto Para ve Teknoloji Haberlerine İlginiz var ise…  KriptoTekno.com’u Twitter’da takip ededebilir, Facebook sayfamızı beğenebilirsiniz.En Güncel Haberler KriptoTekno ‘da …


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
2 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kötü Haber Kötü Haber
0
Kötü Haber
Pişmanım Pişmanım
0
Pişmanım
Şaşkınım Şaşkınım
0
Şaşkınım
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Üzgünüm Üzgünüm
0
Üzgünüm
Mutluyum Mutluyum
0
Mutluyum
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Sevdim Sevdim
1
Sevdim
İyi Haber İyi Haber
1
İyi Haber
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Boğa Sezonu Boğa Sezonu
0
Boğa Sezonu
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
İlginç İlginç
0
İlginç
Ayı Sezonu Ayı Sezonu
1
Ayı Sezonu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir