Ripple CEO’su ”SEC Tüm Kripto Para Birimlerine Saldırıyor” !


0
1 Paylaşım

Ripple CEO’su, şirketin SEC’e karşı galip geleceğine inanıyor ve iddiaları tüm kripto endüstrisine yönelik bir saldırı olarak nitelendirdi.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse,

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından şirkete getirilen suçlamaları “kripto geneline yönelik bir saldırı” olarak sınıflandırdı. Yakın tarihli bir blog yazısında, Komisyon’un yanlış olduğunu ve ödeme işlemcisinin yasal savaşta galip geleceğini belirtti.

Ripple SEC’e Yanıt Veriyor

Ripple aleyhine SEC suçlamaları söylentilerinin ardından, Komisyon dün bunu resmileştirdi . Ajans, ödeme işlemcisinin 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet teklifi gerçekleştirdiğini iddia etti.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse bir de iddialara cevap verdi mesaja ve iki katına aşağı inancı üzerine şirket olduğuna “hukuk ve tarihin sağ tarafında.”

SEC’in belgelerini inceledikten sonra, firmanın avukatları, ajansın “gerçekler ve hukuk konusunda tamamen yanlış olduğu ve nihayetinde tarafsız bir bilgi bulucu önünde galip geleceğimize güveniyoruz” sonucuna vardı.

Ripple’ın yerel dijital varlığı XRP belirteci, SEC’in para birimleri olarak gördüğü BTC ve ETH’ye benzer şekilde çalıştığını açıkladılar. Ayrıca, Adalet Bakanlığı ve Hazine’nin FinCEN gibi diğer ABD hükümet şubeleri daha önce XRP’yi para birimi olarak adlandırmıştı .

Avukatlar, XRP’nin çok sayıda küresel borsada işlem gördüğünü akılda tutarak, jetonla yapılan işlemlerin “federal menkul kıymetler yasalarının kapsamı dışında kaldığını” iddia etti.

Ripple CEO'su ''SEC Tüm Kripto Para Birimlerine Saldırıyor'' !
Ripple CEO’su Brad Garlinghouse

Tüm Kriptolara Saldırı

Garlinghouse ayrıca, ABD’deki kripto para birimi endüstrisi için önemli bir “düzenleyici netlik eksikliği” olduğunu ihlal ettiği son zamanlarda yapılan bir açıklamayı yeniden doğruladı. SEC’in kararlı eylemler olmaksızın “arkasına yaslanıp yıllarca izlediği” için topu düşürdüğüne inanıyor.

Garlinghouse ve Ripple’ın İcra Kurulu Başkanı Chris Larsen, ayrı ayrı hesaplaşma ve “tüm bunları geride bırakma” seçeneğine sahipken ikili, iddialarla “agresif bir şekilde mücadele edecek” ve davalarını kanıtlayacaklarını belirtti.

Durum Ripple aleyhine olsa da Garlinghouse, bunun tüm kripto para birimi endüstrisine yönelik gelecekteki birçok SEC saldırısından sadece ilki olduğuna inanıyor:

Açık konuşayım: Ripple, Chris ve dosyalamada adı geçen kişiler olabiliriz, ancak bu büyük ölçüde kriptoya yönelik bir saldırı. Bu durumda XRP, uzaydaki diğer her ‘altcoin’ için bir proxy’dir. Oradan bir kartopu etkiniz var; bu, herhangi bir piyasa yapıcı, borsa vb. için iyi bir haber değil. Bu, dijital bir varlıkla çalışan herhangi bir şirket için sektör genelinde korkunç bir örnek teşkil ediyor. “

XRP’nin SEC iddialarının olumsuz sonuçlarını hissettiğini belirtmekte fayda var.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kötü Haber Kötü Haber
0
Kötü Haber
Pişmanım Pişmanım
0
Pişmanım
Şaşkınım Şaşkınım
0
Şaşkınım
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Üzgünüm Üzgünüm
0
Üzgünüm
Mutluyum Mutluyum
0
Mutluyum
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
İyi Haber İyi Haber
0
İyi Haber
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Boğa Sezonu Boğa Sezonu
0
Boğa Sezonu
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
İlginç İlginç
0
İlginç
Ayı Sezonu Ayı Sezonu
0
Ayı Sezonu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz