Ruffer Investment Tarafından 15 Milyon Dolarlık BTC Satın Alındı !


0

Bitcoin tahsisi olan büyük şirketlere, 15 milyon dolarlık satın alma işleminin ardından İngiltere merkezli varlık yöneticisi Ruffer Investment ‘da katıldı

AUM’da 27 milyar dolara sahip Londra merkezli bir varlık yöneticisi olan Ruffer Investment, önemli miktarda bitcoin satın alan en son büyük şirkettir. Şirket, fonlarından birinin portföyünün% 2,5’ini ayırarak yaklaşık 15 milyon dolar değerinde BTC alımına dönüştü.

Ruffer Investment Tarafından 15 Milyon Dolarlık BTC Satın Alındı !
Ruffer Investment Tarafından 15 Milyon Dolarlık BTC Satın Alındı !

İngiltere Varlık Yöneticisi Altını BTC ile Değiştirdi

Kripto para topluluğu, geçtiğimiz birkaç ay içinde, bazı kurumların altın yatırımlarından fon aldığını ve bunları bitcoin’e tahsis ettiğini geniş bir şekilde tartıştı. Çoğu en iyi ihtimalle spekülasyon olarak kalsa da, Ruffer tarafından yayınlanan yakın tarihli bir yatırım notu ilk önemli kanıt olabilir.

İngiltere merkezli varlık yöneticisi, Ruffer Multi-Strategies Fund’ın portföyünün% 2,5’ini bitcoin olarak tahsis ettiğini söyledi. Bazı tahminlere göre , fonun yönetim altında 620 milyon dolarlık varlıkları var. Sonuç olarak, BTC yatırımı 15 milyar doları aşacaktır.

Şirket, Bitcoin alımını bir “savunma hamlesi” olarak sınıflandırdı ve altına maruz kalmasını azalttığını kaydetti. Bununla birlikte, Ruffer hala değerli metalde önemli ölçüde daha büyük bir konuma sahiptir:

“Bunu, dünyanın başlıca para birimlerinin devam eden devalüasyonuna karşı küçük ama güçlü bir sigorta poliçesi olarak görüyoruz. Bitcoin, şirketin (çok daha büyük) altın ve enflasyon bağlantılı tahvil yatırımlarını çeşitlendiriyor ve gördüğümüz bazı parasal ve piyasa risklerine karşı bir koruma görevi görüyor. “

Arsa Kalınlaşıyor

Ruffer’ın bitcoin yatırımı, son birkaç aydaki en son benzer gelişme. Belki de birkaç ay önce katalizör görevi gören en büyüğü, NASDAQ listesinde yer alan iş zekası devi MicroStrategy’den geldi.

ABD merkezli Virginia şirketi, milyonlarca dolar değerinde üç büyük satın alma gerçekleştirdi. Dahası, firma yakın zamanda 650 milyon $ ‘lık dönüştürülebilir bir senet teklifini tamamladı ve fonları başka bir BTC alımı için kullanmayı planladı. MicroStrategy gerçekten onunla devam ederse, bitcoin yatırımı 1 milyar doların üzerine çıkabilir.

Jack Dorsey Meydanı da aynı şeyi yaptı. Küçük işletmeleri hedefleyen finansal hizmetler şirketi, Ekim ayı başlarında 50 milyon dolar değerinde BTC satın aldı .

Wall Street devi Guggenheim ortakları , fonlarından biri aracılığıyla 500 milyon dolara kadar BTC satın almak için onay isteyen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) bir belge sundu .

Önde gelen kripto para birimi varlık yöneticisi Grayscale de büyük 2020 girişlerinin keyfini çıkardı. Şirketin Bitcoin Trust, kurumsal müşterilerden art arda rekor kıran tahsisler gördü .

Ruffer Investment Co

Performance Update & Manager Comment

RNS Number : 7498I
Ruffer Investment Company Limited

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kötü Haber Kötü Haber
0
Kötü Haber
Pişmanım Pişmanım
0
Pişmanım
Şaşkınım Şaşkınım
0
Şaşkınım
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Üzgünüm Üzgünüm
0
Üzgünüm
Mutluyum Mutluyum
0
Mutluyum
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
İyi Haber İyi Haber
0
İyi Haber
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Boğa Sezonu Boğa Sezonu
0
Boğa Sezonu
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
İlginç İlginç
0
İlginç
Ayı Sezonu Ayı Sezonu
0
Ayı Sezonu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz