Türkiye’de Bir İlk: Bir Gayrimenkul Projesi İlk Kez Bitcoin ile Satılıyor!


0
4 Paylaşım

Kripto paralar gayrimenkul sektöründe de yerini aldı !

Türkiye’de Bir İlk: Bir Gayrimenkul Projesi İlk Kez Bitcoin ile Satılıyor!
Türkiye’de Bir İlk: Bir Gayrimenkul Projesi İlk Kez Bitcoin ile Satılıyor!

Türkiye’de bir Gayrimenkul projesi ilk kez bitcoin ile satılıyor !

Tesla’nın, “Nakit varlığının esnekliğini artırarak, çeşitlendirmek ve getirilerini maksimize etmek amacıyla” toplam 1.5 milyar dolarlık alım yaptığını açıklamasının arkasından, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli sanal para birimi Bitcoin, yüzde 20’den fazla artışla 48 bin dolara yaklaşarak zamanı bir üstün derece elde etti. Mühim inşaat projeleri bu gelişmeyi görmezden gelmedi ve Türkiye’de ilk kez bir inşaat projesi bitcoin ile satış yaptığını deklare etti.

Dünya genelinde bir oldukça kurumsal firmanın yakın takibine giren kripto para birimlerine Türkiye’den de ilgi büyüyor. Kripto para birimlerini geleceğin tecim aracı olarak tanımlayan Projekspert Gayrimenkul kurucusu Emel Akbaş, Türkiye’de bir ilk olarak, Bitcoin ile gayrimenkul satışı yaptıkları kampanyalarını deklare etti.

Türkiye’de Bir İlk: Bir Gayrimenkul Projesi İlk Kez Bitcoin ile Satılıyor!
Emel Akbaş

Akbaş; pandemi ile beraber süratli bir dijitalleşmenin içinde yaşamın her alanında devrim geçirildiğini belirterek, şunları söylemiş oldu:

“Kripto paranın önümüzdeki seneler içinde daha oldukça yaşamımıza gireceğini biliyorduk. Seneler içinde tüm gayrimenkul satışlarının bu tür para birimleri ile yapılacağını öngörüyoruz. Bununla ilgili de bir süredir ekibimizle mevzu ile ilgili çeşitli alt yapı emekleri ve Bitcoin ile gayrimenkul satışı yapılabilecek online platform hazırlıklarını yapıyorduk. Ancak kripto paranın aniden Dünya’nın gündemine oturması ile beraber ikimiz de planlarımızı erkene çektik. Bugün itibariyle Türkiye’de ilk olarak, satışını yürüttüğümüz 2D İstanbul İnşaat tarafınca Büyükçekmece – Mimaroba’da hayata geçirilen Flowers Park projemizde Bitcoin ile gayrimenkul satışına başlıyoruz.

Son yıllarda turizmden gıdaya, tekstilden eğitime kullanım alanı iyice yaygınlaşan kripto para birimleri ile 3 Bitcoin’den başlamış olan fiyatlarla artık yepyeni bir ev almak mümkün olabilecek. Projekspert Gayrimenkul olarak, danışmanlık yaptığımız öteki gayrimenkul işlemlerinde de hizmet bedelimizi kripto para olarak ödeme imkanı elde eden öncü emlak ofislerindeniz.”

Flowers Park, Mimaroba’nın en merkezi lokasyonunda, denize ve merkeze yürüyüş mesafesinde, E5’e 500 metre, toplu ulaşım aksında, 13 bin 500 M2 üstünde yalnız 190 seçkin daireden oluşan site içinde bulunuyor.

Türkiye’de Bir İlk: Bir Gayrimenkul Projesi İlk Kez Bitcoin ile Satılıyor!
 

ProjEkspert Gayrimenkul Hakkında: 15 yılı aşan gayrimenkul sektörü tecrübesi ile ticari / konut yatırım danışmanlığından, kiralama hizmetlerine, proje geliştirme ve pazarlama hizmetlerinden mülk yönetimine, hukuk, ekspertiz, konut kredisi, tapu/sözleşme işlemleri şeklinde yasal süreçlerin yönetiminden iç dekorasyon, mobilya ve peyzaj hizmetlerine kadar birçok mevzuda müşterilerine destek vermek suretiyle bir araya gelmiş emlak profesyonellerinden oluşmaktadır.

ProjEkspert Gayrimenkul, ProjEkspert Dizayn, ProjEkspert Global, ProjEkspert Proje Pazarlama ve ProjEkspert Back-Up olmak suretiyle 5 alt markada danışmanlık hizmetleri sağlamaktadır. Benimsedikleri ‘Tam Kapsamlı Hizmet’ ilkesi ile sektörde ilk ve tek şirket olarak; hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılara, konut ve ticari gayrimenkul satış süreçlerinin her alanında, etken bütünleşmiş hizmetler sunmaktadır.

Kaynak :HaberAtölyesi Basın Bülteni/ Sn.Zübeyde Turgut

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
4 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kötü Haber Kötü Haber
0
Kötü Haber
Pişmanım Pişmanım
0
Pişmanım
Şaşkınım Şaşkınım
1
Şaşkınım
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Üzgünüm Üzgünüm
0
Üzgünüm
Mutluyum Mutluyum
0
Mutluyum
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
İyi Haber İyi Haber
0
İyi Haber
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Boğa Sezonu Boğa Sezonu
0
Boğa Sezonu
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
İlginç İlginç
0
İlginç
Ayı Sezonu Ayı Sezonu
0
Ayı Sezonu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir