XRP ‘yi (Ripple) Ortadan Kaldıran Borsalar !


0
1 Paylaşım

XRP Ripple SEC Davasının Ardından XRP’yi Ortadan Kaldıran Borsalar

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından ;

Ripple aleyhine açılan son dava, dört borsa kripto para birimini kaldırdığı için XRP’ye birden fazla şekilde zarar verdi.

Ripple’ın 1,3 milyar dolar değerinde kayıtsız menkul kıymet teklifleri yürüttüğü iddia edilen yasal işlem haberlerinin ardından, XRP’nin fiyatı büyük ölçüde düştü.

Ancak kripto para birimi için işler kötüye gidiyor. Birkaç kripto alım satım şirketi ABD düzenleyicisi tarafından dövülmekten kaçınmak için hızla kripto para biriminden ayrılmak için harekete geçtiğinden, fiyattaki sert düşüş XRP’nin sorunlarından sadece biriydi. Bu şirketler ya XRP’yi listeden çıkardı ya da platformlarında kripto para birimi desteğini askıya aldı.

Ripple aleyhine açılan SEC davasının ardından XRP’yi zaten listeden çıkaran borsaların listesi .

Bitwise Varlık Yönetimi

San Francisco merkezli kripto fonu yöneticisi , birkaç saat önce XRP’ye desteğini bıraktığını duyurdu . Bitwise, Kripto Endeks Fonundaki tüm XRP’yi tasfiye etti ve satıştan elde edilen geliri diğer portföy varlıklarına kanalize etti.

Bitwise 10 Crypto Index Fund, herhangi bir federal menkul kıymetler kanunu kapsamında güvenlik olarak görülen herhangi bir dijital varlığa yatırım yapmaz. Bu nedenle, dava XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu iddia ettiğinden, fon yöneticisi varlıktaki pozisyonunu derhal tasfiye etti.

CrossTower

CrossTower, Ripple aleyhine açılan dava haberinin ardından XRP’yi platformundan kaldıran ilk kripto para birimi borsasıdır.

Borsa Salı günü XRP ticaretini yalnızca ABD ticaret platformunda askıya alacağını duyurdu . Haberlerin doğası gereği doğası gereği CrossTower, bu arada kullanıcılarının para çekme işlemlerine devam etmesine izin verdi.

OSL

Hong Kong merkezli kripto borsası OSL, bugün erken saatlerde, sorun çözülene kadar tüm platformlarında ticaret ve ödeme hizmetleri de dahil olmak üzere XRP’yi içeren her işlemi askıya alacağını duyurdu.

“Lütfen dikkat: ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Ripple Labs & 2 yöneticilerine yönelik yaptırım eyleminin ışığında , OSL platformundaki tüm #XRP ödemelerini ve ticaret hizmetlerini derhal ve bir sonraki duyuruya kadar askıya aldık ,” şeklinde  tweet attı. . 

Beaxy

Chicago merkezli Beaxy, XRP’yi platformundan çıkardı ve platformdaki kripto para birimini içeren her ticaret işlemini bir sonraki duyuruya kadar derhal durdurdu. Ancak borsa, kullanıcıların XRP para çekme işlemlerine devam etmesine izin veriyor.

Beaxy, davada iddia edildiği gibi mahkeme, kripto para biriminin bir menkul kıymet olmadığına karar verdikten sonra XRP ile ilgili tüm işlemlere devam edeceğini belirtti.

Ripple İçin Sırada Ne Var?

Büyük borsaların hiçbiri kendi platformlarında XRP ticaretine karşı herhangi bir işlem yapmamış olsa da, yine de yukarıda belirtilen firmaların ayak izlerini takip eden diğer birçok kripto varlığının riski var.

Davadan bahseden Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, davayı “tüm kriptolara saldırı” olarak nitelendirdi . Ripple’ın SEC’in XRP ile ilgili iddialarına karşı çıkacağını ve davalarını kanıtlayacağını da sözlerine ekledi.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınızla Paylaşın!

0
1 Paylaşım

Sizin Tepkiniz Nedir?

Kötü Haber Kötü Haber
0
Kötü Haber
Pişmanım Pişmanım
0
Pişmanım
Şaşkınım Şaşkınım
0
Şaşkınım
Lanet Olsun Lanet Olsun
0
Lanet Olsun
Üzgünüm Üzgünüm
0
Üzgünüm
Mutluyum Mutluyum
0
Mutluyum
Kahkaha Kahkaha
0
Kahkaha
Sevdim Sevdim
0
Sevdim
İyi Haber İyi Haber
0
İyi Haber
Muhteşem Muhteşem
0
Muhteşem
Aman Allahım Aman Allahım
0
Aman Allahım
Boğa Sezonu Boğa Sezonu
0
Boğa Sezonu
Korkutucu Korkutucu
0
Korkutucu
Kazanmak Kazanmak
0
Kazanmak
İlginç İlginç
0
İlginç
Ayı Sezonu Ayı Sezonu
1
Ayı Sezonu

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yazı Formatı Seçiniz
Serbest Yazı
Yazılarınıza Görseller Bağlantılar Ekleyebilirsiniz